Blog o poszukiwaniu pracy i planowaniu kariery

niedziela, 10 lutego 2013

Darmowy kreator CV

W sieci można znaleźć mnóstwo darmowych kreatorów (generatorów) gotowych CV. Dziś zaprezentuje jeden z ciekawszych oferowanych przez Urząd Pracy z Raciborza. Kreator jest oczywiście darmowy i nie wymaga rejestracji. Do wyboru mamy trzy szablony: klasyczny, nowoczesny i CV europejskie.Generator znajduje się na stronie: https://www.pup-raciborz.pl/dla_bezrobotnych/kreator_cv.html

Stworzenie za jego pomocą gotowego CV polega jedynie na wypełnieniu odpowiednich rubryk. Całość została rozpisana w 8 prostych krokach. Na każdym etapie otrzymujemy informacje i podpowiedzi, tak więc nawet osoba która nigdy wcześniej nie pisała CV powinna spokojnie sobie poradzić.

Krok 1. Wypełniamy nasze dane osobowe. Wszystkie niezbędne dane, które musimy wypełnić oznaczone są gwiazdką.

Krok 2. Wykształcenie
Zaczynamy od najwcześniejszej. Przycisk „Dodaj kolejne” dodajemy następne szkoły. Otrzymujemy podpowiedź, że możemy wpisać tylko ostatnią szkołę. Jest to oczywiście dobra rada bo zawsze należy skupiać się na ostatniej ukończonej szkole, lub max. dwóch ostatnich. Przykładowo jeżeli skończyliśmy studia to mozemy wymienić tylko studia lub ewentualnie szkołe średnią, a podstawówkę pomijamy.

Krok 3 Umiejętności
Wpisujemy nasze umiejętności wraz z poziomem zaawansowania. To co tu wpiszemy powinno zależeć od stanowiska na które chcemy aplikować . Możemy tutaj wpisać np. umiejętność obsługi komputera, znajomość programów komputerowych (np. graficznych, Office, itd.), prawo jazdy wraz z nazwą kategorii czy też ukończone kursy, szkolenia i posiadane certyfikaty.

Krok 4. Języki
Tutaj znajduje się też rubryka w której możemy pochwalić się certyfikatem językowym.

Krok 5. Doświadczenie
Zaczynamy od najświeższych, czyli od ostatniego pracodawcy i poruszamy się wstecz.

Krok 6. Osiągnięcia - Opisujemy swoje sukcesy.

Krok 7. to informacje dodatkowe, np: nasze zainteresowania.
Tutaj możemy także wybrać szablon naszego CV. Do wyboru mamy trzy szablony: klasyczny, nowoczesny oraz CV europejskie.

Krok 8. Tutaj jest wybór w jaki sposób chcemy wygenerować nasze CV, np.: plik PDF, od razu wydrukować czy przesłać na e-mail


3 komentarze:

Misha Hikoku pisze...

Czy tak trudną rzeczą jest wykazać się odrobiną kreatywności i samemu stworzyć od podstaw swoje własne CV?

netcarsa pisze...

Oczywiście, że można samemu. Ale CV jest tak sztampowym dokumentem, że równie dobrze można wykorzystać do jego stworzenia szablonu. Jakby nie było każde CV składa się z tych samych elementów. W przypadku CV bardziej się liczy treść niż forma. Inaczej jest z listem motywacyjnym, który należy pisać jednak samodzielnie.

doradca_zawodowy pisze...

Fajnie, że są takie "pomoce". Dla osób, które nie bardzo potrafią działać w edytorze tekstu, taka pomoc może okazać się strzałem w dziesiątkę.
Mimo to, zdecydowanie jestem za tworzeniem czegoś swojego, kreatywnego, indywidualnego. Jedynie trzy wzory do wyboru stwarzają ryzyko, że u jednego pracodawcy pojawi się kilka osób z identycznie wyglądającym CV. Zanim pracodawca "wczyta się" w wartość merytoryczną, pierwsze wrażenie będzie już odpowiednie.

Prześlij komentarz